Telos Audio Design

o-firmie-fotkaJeff Lin był z zawodu kucharzem. Nigdy nie planował, że zostanie projektantem produktów audio. Wszystko zmieniło się w 1999 r., kiedy Jeff poznał fascynujący świat audio. Przyjaciel pokazał mu swoje kino domowe i to doświadczenie absolutnie zachwyciło Jeffa. Z pomocą znajomych skompletował swój pierwszy sprzęt audio. Co dziwne, był to sprzęt wyłącznie stereo z przedwzmacniaczem lampowym i wzmacniaczem mocy.

Nieświadomy niczego Jeff już wtedy złapał bakcyla i był zdeterminowany, aby zmienić coś w dziedzinie audio. Zanim się zorientował, rzucił pracę kucharza i zaczął wszystko od nowa w branży sprzedaży urządzeń audio. Początkowo pracował w firmie sprzedającej luksusowe marki, jak Audio Note, Living Voice czy Von Schweikert. W ten sposób poznał wysoki standard odtwarzania audio.

Dzięki swej niepohamowanej ciekawości Jeff zajął się zgłębianiem branży tuningu i ulepszania brzmienia w nadziei, że uda mu się podnieść wydajność dźwiękową obecnego sprzętu audio. Podczas wielu nieprzespanych nocy poznawał akustykę pomieszczeń i rozpoczął projektowanie własnych wersji produktów do kontroli akustycznej. Jego produkty zdobywały same pochwały.

Wkrótce Jeff spróbował swych sił w projektowaniu platform i akcesoriów izolacyjnych, tworzeniu własnych głośników, produkcji kondycjonerów sieciowych oraz kabli. Jeff jest człowiekiem praktycznym, chociaż sporo eksperymentuje w dziedzinie majsterkowania, używając co najmniej 10 różnych złączy jednocześnie. Nigdy jednak nie zaprzeczał skuteczności dostępnych produktów komercyjnych. Jeff posiadał i testował już więcej sprzętów niż mógłby spamiętać. Od 400-watowych wzmacniaczy monobloków klasy A po marny asymetryczny wzmacniacz lampwy 0,8 W; od wysoce czułych głośników pełnozakresowych vintage 105 db po uparcie nieczułe głośniki 85 db.

Pod koniec 2006 r. Jeff postanowił poświęcić się w pełni swojej własnej firmie sprzedającej jego produkty do kontroli audio i kable. W 2007 r. został oficjalnym dilerem pełnego asortymentu produktów Venture. Na tym jednak nie poprzestał. Był żądny osiągnięć i zaczął porównywać metody optymalizacji stosowane w branży przemysłowej i samochodowej. I udało się. Jeff odkrył, że poprzez użycie w sprzęcie audio tych samych technik kontroli momentu, co wykorzystywanych w branży maszynowej i samochodowej, można uzyskać ogromną poprawę odtwarzania dźwięku.

Pod koniec 2007 r. Telos Audio Design był gotowy przyjąć ideologię Jeffa zakładającą balans i równowagę w odtwarzaniu muzyki. Wcześniejsze doświadczenie Jeffa w metalurgii, obróbce kriogenicznej, kondycjonowaniu sieciowym i technice kontroli momentu w połączeniu z długoletnim doświadczeniem w wysokiej klasy odtwarzaniu audio dały początek przekonaniom leżącym u podstawy Telos Audio Design.

Jako pionier technologiczny i propagator nowych materiałów, Telos Audio Design oferuje produkty, które torują drogę ku przełomowym odkryciom w branży audio.

Twój tag remarketingowy